Нові наставники для дітей сиріт. Черговий тренінг у Дрогобичі

Нові наставники для дітей сиріт. Черговий тренінг у Дрогобичі

Комісія УГКЦ у справах родини і надалі втілює у життя програму  «Наставництво над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування». Метою програми є налагодження особистих емоційно-значущих і стабільних стосунків між Наставником і сиротою, які стануть опорою для сироти в майбутньому, особливо на етапі входження у самостійне життя. Це зовсім не означає, що Наставник бере сироту у свою сім’ю чи зобов’язується забезпечувати матеріально.

Це означає лише, що в сироти з’являється шанс ввійти в наше суспільство і знайти в ньому своє місце. Адже з підтримкою та мудрими порадами старших друзів набагато простіше торувати свій шлях.

У рамках програми Наставництва для сиріт у Дрогобичі 9-11 лютого відбувся тренінг для кандидатів у наставники. Багато говорили  про особливості розвитку дітей, і про потреби та цінності, і про важливість емоційних стосунків. Куди потрапляють діти, які опинилися в складних життєвих обставинах? Як допомогти таким дітям, а також про те, як можна стати наставником для дитини?

Ведучі тренінгу звертали особливу  увагу на особливості і потреби сиріт. Була можливість дещо навіть відчути і зрозуміти стан дитини-сироти завдяки практичним вправам та рольовим іграм.

Ось кілька відгуків учасників тренінгу:

«Мені завжди було шкода дітей сиріт. Але я ніколи не задумувалась, як вони живуть і що буде з ними, коли вони вийдуть з інтернатів. Пройшовши тренінг по наставництву я зрозуміла, що ці зранені серця потребують любові, тепла, поваги і підтримки від усіх нас. А коли ми приносимо подарунки на свято Миколая, ми робимо для них тільки гірше» п. Галя

«Я вперше настільки інформативно дізналась про “світ сироти”.. мене вразила тема “переміщення сиріт”…  цікаві і неформальні розмови спонукають до дій саме стати хорошим і мудрим наставником. Спасибі тренерам за навчання і організатору за теплу атмосферу» п. Ксенія

«Дуже гарно було донесено про переміщення дітей від дня їх народження. Це просто вражає. Тренінг допоміг зрозуміти психологію дітей, які потрапили в скрутні ситуації в житті» п. Ірина

         «Кандидати в наставники перевершили мої очікування. Вірю, що кільком дітям з інтернатів пощастить. Дякую кожному, хто прийшов на навчання, Ви мене надихнули на подальшу працю. Я таки люблю свою роботу» – п. Марія –  тренер проекту.

Ми щиро вдячні п. Оксані,  директору Трускавецького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за участь у тренінгу. Маємо тепер більше впевненості, що ідея наставництва над дітьми сиротами буде лежати не тільки на плечах небайдужих людей, а і відповідних державних структур.

Комісія родини УГКЦ запрошує бажаючих стати наставником для дитини-сироти до співпраці.

Табачна Ольга   0677270410

Більше статтей за темою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *