Папа: сім’я — це місце, де ми отримуємо ім’я; це місце любові

 

Звертаючись до зібраних у Клементинській залі Апостольського палацу, Святіший Отець підкреслив кілька аспектів, але в першу чергу зазначив, що сім’я — це місце, де людина вчиться любити. «Кожен з нас будує власну індивідуальність у сім’ї, зростаючи поруч із мамою і татом, братами і сестрами, дихаючи домашнім теплом. Сім’я — це місце, де ми отримуємо ім’я, місце любові, простір близькості, де ми вчимося мистецтву діалогу та міжособової комунікації. У сім’ї особистість набуває усвідомлення власної гідності, і, особливо коли отримує християнське виховання, бачить гідність кожної іншої особистості, насамперед  хворої, слабкої, маргіналізованої», — сказав Папа.

Понтифік додав, що «спільнота-сім’я» повинна мати визнання, особливо в наші часи, коли домінує індивідуальне право. На думку Франциска, важливо, щоби сім’я будувалася на таїнстві шлюбу: саме воно робить союз подружжя та їхню взаємну повагу міцнішими. «Подружня і сімейна любов яскраво показують покликання особистості любити виключно і назавжди, і що випробування та кризи пари і самої сім’ї є приводами зростати у добрі, істині й красі». У подружжі діляться всім, без розрахунків і умов, довіряючи Провидінню, сказав Папа.

Особливу увагу він звернув на фундаментальну роль дітей і старих у сім’ї — людей, які є найбільш вразливими, і нерідко покинутими. «Суспільство, яке покидає дітей і маргіналізує літніх людей, відтинає власні корені й робить темним майбуття… Щоразу, коли дитину покинуто, а стара людина стає ізгоєм, не тільки звершується  несправедливість, але й відбувається падіння суспільства. Турбота про маленьких і літніх — це вибір цивілізованості», — підкреслив Папа.

На думку Святішого Отця, «добра новина», якою є сім’я, — це важлива частина євангелізації, якою християни можуть ділитися зі всіма, через свідчення життям, і вони вже це роблять, що особливо помітно у секуляризованих суспільствах. Папа відзначив, що такі сім’ї одразу помітні за їхньою вірністю, життєлюбністю і повагою до старших. «Таємниця всього цього — у присутності Ісуса в сім’ї», — сказав Франциск, і закликав з повагою та мужністю продовжувати показувати світові «красу шлюбу і сім’ї, осяяної Євангелієм».

Більше статтей за темою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *