«Давати надію на прощення…»

«Давати надію на прощення…»

Дуже важлива і корисна зустріч у місяці грудні відбулася у Дрогобичі при Комісії у справах родини для дружин священиків, тема якої була «РОЗУМІННЯ ПОСТАБОРТНИХ РАН І ЇХ ЗЦІЛЕННЯ». Натхненням для даної зустрічі була нещодавна участь двох представників із нашої Єпархії пані Олі Рисей та пані Катерини Романишин у багатоденному семінарі-тренінгу на цю тему, що відбувався у Львові під опікою Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я. Лекції проводила американка Вікторія Торн – психолог, авторка міжнародного проекту «Рахиль», який займається терапією осіб після втрати. Від 1985 року фахівці програми допомогли віднайти надію сотням жінок і чоловіків, що зазнали післяабортних ран. 
Як розуміти ці втрати, як слухати та підтримати тих, хто від цього страждає, як аргументовано переконувати не робити кроків, що мають важкі наслідки у житті – про все це ділилася із присутніми пані добродійка Оля, чудова дружина священика Тараса Рисея із Самбора, багатодітна мамуся, практикуючий сімейний лікар, психолог та просто небайдужа людина-християнка.
Не тільки з богословсього, але й наукового боку, на основі біологічних досліджень, були представлені аргументовані пітвердження про шкідливість абортивної контрацепції: спіралей, таблеток та про руйнівну шкоду дошлюбного чи позашлюбного статевого життя.
Нести євангеліє життя і, водночас, давати надію на зцілення, через віру в Боже милосердя та прощення – надзвичайно важливе і першочергове завдання для Церкви. До цього покликаний кожен християнин, що сам досвідчив глибину Божої любові та прощення. Це покликання сповнюють особливо священики у таїнстві Примирення та у чуйному пастирському супроводі. Надзвичайно важливою може стати і послуга дружин священиків, у яких часто шукають розради та підтримки у стражданнях, зокрема жінки після різного роду втрат: абортів, мертво народжених дітей, абортивної контрацепції тощо. 
«Не плач, Рахиле!» – віримо, що ці слова і подібне служіння в Україні допоможуть віднайти силу прощення та стати на дорогу зцілення багатьом українцям.
Дякуємо пані Олі, за щире і ґрунтовне ділення, бажаємо Божого благословення у цьому важливому служінні, що повертає надію. Молимося за розвиток цього проекту у нашій Церкві, зокрема за добрих фахівців та відкриття порадень у нашій Єпархії.

Більше статтей за темою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *