Ми нечасто замислюємося про долю дітей з інтернатів: зазвичай вони не мають авторитетних наставників, яким можна довіритися й попросити поради. Саме тому в Україні створили інститут наставництва. То хто такий наставник і як ним стати?
Що таке наставництво?
Це добровільна, безкоштовна підтримка та підготовка до самостійного життя дитини, що позбавлена батьківського піклування або живе в закладі для дітей-сиріт.
Хто такий наставник?
Друг-авторитет, готовий проводити час з дитиною, спілкуватися, давати поради. Наставник повинен протягом року зустрічатися зі своїм підопічним щотижня щонайменше на одну годину, але зазвичай їхнє спілкування продовжується роками.
Він не зобов’язаний утримувати дитину, робити їй подарунки чи забирати додому. Наставник – це передусім підтримка. Найважливіше в наставництві – це постійність.
Які результати дає наставництво?
За даними організації «Старші браття і сестри США», молодь, що має наставника, на 46% менш схильна почати вживати наркотики та на 27% – алкоголь.
Психолог-психотерапевт Любов Манько наголошує на перевагах наставництва: «Разом із наставником дитина має опору, відчуває себе потрібною, адже саме їй приділяють увагу. Крім того, вона отримує безцінний практичний досвід: наприклад, вчиться купувати продукти.
Що передбачає наставництво?
Наставник може допомагати дитині в кількох напрямках. Можна разом виконувати домашнє завдання чи соціалізувати підопічного: навчити правильних моделей поведінки, комунікації з оточуючими. Також наставники допомагають формувати нові навички – навчають готувати їжу, робити покупки, розподіляти гроші.
Ще один важливий напрямок наставництва – профорієнтація підлітка. Наставник допомагає визначитися з майбутньою професією, обрати відповідний ВНЗ, знайомить із процесом пошуку роботи: наприклад, допомагає написати резюме. Студент може поділитися досвідом навчання у власному виші та на факультеті.
Ну що, готовий стати наставником? Це реальна можливість змінити на краще відразу два життя!
Комісія родини УГКЦ запрошує бажаючих стати наставником для дитини-сироти на тренінг 9-11 лютого за адресою Дрогобич вул. Шевченка 29/1 о 17 год. Обов»язково попередня реєстрація 0677270410