Незабутній відпочинок родин військовослужбовців у Карпатах

Незабутній відпочинок родин військовослужбовців у Карпатах

Цими днями завершився черговий цього разу зимовий, реабілітаційно-відпочинковий табір «Дякую Тобі» для родин воїнів АТО, який відбувся на мальовничих прикарпатських землях в період Різдвяних свят.

Подібній ініціативі реабілітації ветеранів АТО разом з дружинами та їх дітьми незабаром виповниться рік. Керівником цього проекту є військовий капелан, священик Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, протоєрей Тарас Коцюба. Йому допомагали священичі родини: о.Олег і п Мар’яна(психотерапевт) Бісики та прот.Ігор(духівник) і п.Надія(аніматор) Цмоканич.

Його учасниками були члени спілки «Учасників, ветеранів, інвалідів АТО та бойових дій» (СУВІАТО), військовослужбовці 30-ї Окремої механізованої бригади з м. Новоград-Волинська.

Ось так відгукуються про цей табір його учасники:

Володимир і Олеся: загальна атмосфера, що була присутня весь час в таборі дала мені змогу відпочити психологічно, забути і відійти від буденних проблем; проблем на службі; провести час з сім’єю  –  до цього змоги не мав, так як був постійно на службі.

Даний проект повністю себе оправдав: ціль і мету було досягнуто і в деяких питаннях навіть більш, ніж сам того очікував. Заряджений енергією і відпочивши, розв’язавши майже всі конфліктні ситуації, що накопичились. Пізнавши більше свого сина і знайшовши з ним спільну мову, завдяки засадам на зустрічах, я можу спокійно повертатись до служби.

Хочу виразити безмежну вдячність за те, що тут мені допомогли.

Поділитися тими враженнями, які ми пережили в таборі нереально. Як каже наш син Олежик «бомба – ракета». Все просто супер!

Дуже сподобались, і я думаю, що стануть в нагоді тренінги психотерапевта п.Мар’яни. Дуже повчальна інформація. Ми з чоловіком обов’язково хочемо по приїзду додому скористатися її порадами.

Володимир і Олена: зимова атмосфера Карпат, краса Трускавця сприяли ще більшому згуртуванню сім’ї та  зміцненню стосунків між нами. Надіюсь ще не раз побувати тут та відчути все нові і нові враження, втілені організаторами цього проекту в життя для підтримки воїнів АТО. ДЯКУЮ!!!

Цей табір допомагає родинам бути разом. У м. Трускавці ми святкували свято Водохрещення Господнє. Ввечері до нас завітав вертеп. Хочу сказати, що під час дійства не те, що діти, а всі дорослі сиділи з відкритим ротом від того, що відбувалося. Наприклад я такого не бачила ніколи і мені дуже-дуже сподобалось.

Олександр і Наталія: моя дружина та мої діти отримали багато задоволення від проведеного відпочинку та духовно-психологічного супроводу. Я вперше побачив традиції Західної України, а саме виступ Вертепу, який вразив мене своєю харизмою. Я вважаю, що саме такий відпочинок слід організовувати. Адже він приніс багато користі як для мене так і для моєї родини.

Проведений час під час молитов заспокоював душу, а пізнавальні проповіді відкривали очі. Багато дізналася від психолога про виховання дітей. Мої діти мали змогу познайомитись із новими друзями та провести з ними час під час майстер-класів для дітей.

Андрій і Ірина: У нашому таборі з перших днів до останньої хвилини царювали посмішки, щирість та доброзичливість. На Службі Божій можна було відпочити духовно, що надзвичайно важливо. Отже, наш відпочинок зміцнив не тільки наше здоров’я, а й зробив значно сильніші наші сімейні стосунки.

На мою думку таких таборів потрібно якнайбільше. Тому, що вони дають зблизитись сім’ї, відчути близькість, забути про проблеми та негаразди. Ми могли насолоджуватись кожною хвилиною, проведеною разом.

Юрій і Валентина: кожен день, спостерігаючи за своєю родиною, я бачив в очах своєї дружини та дітей багато радості, а рада родина – задоволений тато. Пішли на користь спілкування з духовним священиком, психологом. Одним словом, моя родина за час перебування в таборі отримала масу задоволення.

Ми з чоловіком відвідували богослужіння та лекції, які нам проводили духовні наставники. Я відчувала легке піднесення та задоволення від того, що все-таки у світі є добро та добрі люди, які прославляють Бога, можуть підтримати, порадити як жити в цьому не завжди справедливому світі. Всі ці емоції я пронесу на все життя в своєму серці, які будуть мене зігрівати чудово проведеним часом.

Віталій і Людмила: Впродовж цього часу наша сім’я більше зблизилась, наш тато провів з дітьми багато спільного часу, від чого вони у захваті. Багато нових вражень, корисних порад: психологічних і духовних, які будемо пробувати практикувати на практиці у подальшому житті.

Як організатор-аніматор я була вперше на такому відпочинково-реабілітаційному таборі для родин АТО. Мені сподобалось те, що чоловіки були уважні до своїх дружин і дітей – вони все робили разом: відпочивали, молились, забавлялись.

 Я не тільки проводила майстер-класи для дітей, а й сама вчилась, черпала від кожного, кого Господь поставив біля мене у цьому таборі. Також дякую Богові, що подбав про духовний і фізичний відпочинок для нашого подружжя. Дякую всім учасникам і організаторам.

Надія ЦМОКАНИЧ,

 секретар Комісії у справах родини

 Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ

Більше статтей за темою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *