Піст у сім’ї і чи потрібно постити дітям

Піст у сім’ї і чи потрібно постити дітям

З усякого дерева в саду їстимеш; з дерева ж пізнання добра й зла не їстимеш, бо того самого дня, коли з нього скуштуєш, напевно вмреш.” (Бут. 2: 16 – 17). Починаючи від цього прообразу посту, крокуючи Історією Спасіння бачимо багато біблійних прикладів посту і постанов щодо нього.
  Після посту Мойсей удостоївся говорити з Богом на вершині Синаю, Ілля почув тихий голос Бога у шепоті вітру, Іван Хреститель хрестив Месію… Приклад посту бачимо у святих, а особливо у пустельників і подвижників.

«Значення посту полягає не у стриманості від їжі, а в усуненні гріхів. І хто обмежує піст тільки стриманістю в їжі, той властиво безчестить його. Ти постиш? Докажи мені це своїми ділами! Якими, скажеш, ділами? Коли побачиш бідного, дай милостиню. Коли маєш ворога, примирися! Коли побачиш свого друга щасливим, не завидуй! Коли побачиш гарну жінку, пройди мимо. Хай постяться не тільки уста, але слух, зір, ноги, руки та всі члени нашого тіла… Що за користь, коли ми стримуємося від птиць і риби, а гриземо і з’їдаємо братів». (Іван Золотоустий).

 Завдяки посту ми можемо відгородити себе від шаленого потоку інформації, безкінечної метушні, щоб зупинитися і відкрити «вуха» душі. Завдяки посту ми можемо почути Бога, побачити свою гріховність, зміцнити близькість з Господом, поглиблювати віру до Нього. А зростаємо вірою у спільноті. Немає іншої можливості. А перша спільнота – це сім’я. Тому є дуже важливо, вступити в цей час посту всім разом. Коли говоримо про піст дітей, варто почати з посту батьків. Батьки є першим образом на який дивляться діти. Щодо дітей то важливо дитині пояснити для чого ми це робимо і дати їй вибір, від чого вона б хотіла відмовитися для Христа. Тоді запропонувати альтернативу.

Коли сім’я відмовиться від справ і речей, звільниться багато вільного часу. І тоді його потрібно чимось заповнити. Це є дуже гарна нагода почитати Святе Письмо, Життя святих, спільно помолитися, відвідати великопісні Богослужіння… Завжди потрібно пам’ятати слова апостола Павла:  Чи ви, отже, їсте, чи п’єте, чи щонебудь робите, усе робіть на славу Божу!  (1 Кор. 10: 31).

Запрошуємо подружжя на зустрічі. Наступна зустріч відбудеться 12 березня в Душпастирстві молоді по вул. Т. Шевченка 29/1 о 16:00.
        Тема зустрічі: ” Відповідальність за вчинки”.

Більше статтей за темою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *