Дари священичої сімʼї

Дари священичої сімʼї

Дорогі у Христі!
Хочемо поділитися з Вами чимось дуже цінним і важливим. Дари для цього і є, щоб їх роздавати. Згадуючи недільне євангеліє про виноградник, з якого Добрий Господар чекає плодів, розуміємо, що перш ніж чимось ділитися, потрібно цей дар дійсно бачити та вдячно прийняти. Саме для того, вже більше року, у Самбірсько-Дрогобицкій Єпархії проходять у різних містах зустрічі дружин священиків, також пропонуються реколекції для священичих подруж (у листопаді) та інші духовно-формаційні заходи впродовж року. Ми потребуємо бути разом, щоби більше і більше бачити, Який Добрий наш Господар, що покликав нас у найкращий виноградник – нашу Церкву, що має неоціненний скарб – одружене священство. Недаремно папа Франциск у своєму апостольському посланні до сімей «Радість любові» згадує про цей дар одруженого священства у східних церквах. Вселенська Церква споглядає на нас із надією, яка може дати відповідь багатьом сучасним сімʼям, котрі є у пошуку справжньої радості та любові. Блаженної памʼяті Владика Юліян Вороновський кожному священичому подружжю нагадував, що їхня хата є зі скла, в якій люди хочуть щось побачити.
Чим має бути наповнений дім священичої сімʼї і як вміло та щиро ділитися плодами свого покликання допомагають нам саме такі спільні зустрічі. Сила цих зустрічей – у спільній молитві одні за одних і за Церкву, у щирому і потрібному спілкуванні, у жертві свого часу чи якоїсь зони комфорту для когось, чи для чогось важливішого. Вчимося слухати Бога через Його Євангельське Слово, через тематичні зустрічі з цікавими людьми. Особливо є цінним живе свідчення священичих подруж, ділення особистим пастирським досвідом та духовним змаганням.
Ділимося тут відразу двома останніми зустрічами для їмостей, що проходили при Комісії у справах родини у м.Дрогобичі, про які ще не згадували, але хочеться за них особливо подякувати Богові. Подякувати за те що ми побачили, яким плідним може бути спільне служіння священика та його дружини. Ми можемо бути різними за талантами, душпастирськими підходами, досвідом, але коли натхненно працюємо, черпаючи сулу у молитві, маючи підтримку одне в одному, то Господь перетворює все це у прекрасні плоди, якими може нагодувати багатьох.
Милосердна любов, яка втілилися у нашій Єпархії на практиці, завдяки служінню священичого подружжя Ігора та Олександри Козанкевич, стала помічною для сотень алкло-залежних людей через Центр реабілітації «Назарет», для бездомних у спільноті «Наша хата», для осіб з особливими потребами, для багатьох сімей, і тих хто вчиться служити родинам завдяки навчанню у «Школі сімейного консультанта», для тих хто просто шукає даху над головою, прихистку від війни, чи миру у серці. Дякуємо Богові за отця Ігоря і Олександру!
За дар щирого сіяння Словом і приклад чудового священичого подружжя: «Слава Богу з висот за дар служіння й любові, священику Рисею Тарасу і його добродійці Олі». Слово, яке виходить з уст милосердного і мудрого духовного батька, піднімає немічного із постелі безнадії у Самбірські лікарні. Слово, яке можна сіяти творчо і радісно, обʼєднює серця багатьох прочан, землі Самбірської і «нетівської». Слово, сказане співом і навіть християнським роком веде, особливо молодь, до Зорі відважним кроком. Дякуємо за вересневу спільну зустріч у Дрогобичі, за споглядання в Ікону життя Святого Подружжя Йоакима і Анни, за пожиточні свідчення і приклади із власного життя, за щирість, і ще за творчий подарунок із гітарою…
У цих і також інших попередніх зустрічах Господь відкриває нам свою присутність, силу і любов, явною і конкретною через життя і служіння священичих подруж, яких, Слава Богу у нашій Церкві, єпархії , парафіях є дуже багато. Кожен і кожна чимось обдаровані, щось Господь нам хоче через них дати, навчити і укріпити. Дякуймо Богові за всіх і молімося одні за одних, щоб продовжувати натхненно духовно плодоносити – свідчити радістю та любов’ю.
Із вдячністю та молитвою священиче подружжя Василя та Юлії Нестер

Більше статтей за темою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *