Зустріч ректора Дрогобицької Духовної Семінарії із дружинами священиків

Зустріч ректора Дрогобицької Духовної Семінарії із дружинами священиків

 5 грудня у реколекційному домі «Самарянина» у м.Дрогобичі відбулася цікава зустріч їмостей із ректором Дрогобицької Духовної Семінарії отцем-доктором Мироном Бендиком.

Отець Мирон змістовно розповів усім присутнім про цінність внутрішнього миру, без якого важко жити правдивим і наповненим християнським життям.

Господь дарує свій мир кожній людині без вийнятку. Проте не кожна людина може його сприйняти. Чим більше прив’язуємо увагу до зовнішніх речей, тим більше втрачаємо внутрішню рівновагу, втомлюємось, відчуваємо себе емоційними та неврівноваженими. Отець-ректор не тільки теоретично відкрив цінне повчання із святоотцівської спадщини про внутрішню увагу та мир, але й дав корисні повчання, як досягти крок за кроком цієї рівноваги духу та внутрішньої гармонії.

Те, що відкриває нас на Божий мир та примножує його тісно пов’язане із молитвою, із літургічним життям. «В мирі Господеві помолімося» –  запрошує нас на початку виголос Божественної Літургії. Ще часто будемо чути «Будьмо уважні», як запрошення до внутрішньої рівноваги. Звернути увагу на себе заохочує нас святий Василій Великий.

І дійсно, якщо ми зможемо досягти внутрішнього миру, то всі інші аспекти нашого життя виглядатимуть цілком інакше. Божий мир відкриває нам дорогу до правдивого взаєморозуміння у подружжі, а у процесі виховання саме наші діти є дзеркалом стану наших душі і сердець.

Швидко пройшла година зустрічі і ми щиро вдячні отцю Мирону за теплу і живу бесіду, яка заохотила нас прислухатися до біблійного заклику: «Шукай миру і біжи за ним» та щиро працювати над тим, що робить нас дійсно вільними та щасливими.

Більше статтей за темою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *