Виклики часу – Рух християнських сімей

що сім’я є нормальним людським досвідом, як у Старому так і в Новому завітах. Кожна людина має причетність до сім’ї, адже так вона з’являється на світ, виховується, чи створює свою сім’ю. Родини Авраама, Ноя, Мойсея, Давида відіграли особливу роль в історії спасіння, а особливо сім’я Ісуса з Його матір’ю Марією та опікуном Святим Йосифом (див. Лк. 2: 51). Христос зростаючи в сім’ї освятив її та підніс до гідності святого таїнства. Христос і Церква у своєму таїнственному зв’язку є прообразом подружнього союзу: «Це велика тайна, а я говорю про Христа і Церкву» (Еф. 5, 32). (пор. Катехизм УГКЦ, 856). Тому християнська сім’я називається «домашньою церквою». Ця назва вказує на значення сім’ї у Церкві. У «домашній церкві» народжуються нові громадяни суспільства, що є плодом любові батьків, пізніше увійшовши через хрещення в лоно церкви, у сім’ї вони крокують до зрілості у вірі, стають на шлях до святості, становляться особами у людському і християнському розумінні, готуючись щоб одного дня стати батьками та створити свою власну сім’ю. Дивлячись на те, що суспільство як організм, складається з клітин – сімей, є актуальними слова великого митрополита Андрея Шептицького: «Майбутність належить тим народам, у яких подружжя є святою річчю, – у яких родинне життя чисте і святе» (Послання, 1900).

Сім’я в останні десятиріччя переживає глибоку кризу, статистичні дані в цьому питанні є багатомовними. Число розлучень, абортів, насильства в сім’ї, самотні діти, і навіть союзи осіб однієї статі тощо, звісно, що святості тут не має місця. Святість – це боротьба з собою, а не пошук винних.  Під впливом таких тенденцій здається, що треба нагадати, яким ж має бути подружжя, що воно складається з чоловіка і жінки, які у взаємній любові і служінні приймають дар Батьківства, як Божий Дар і тим роблять безцінний внесок у життя Церкви і суспільства. Християнська сім’я намагається чинити опір таким тенденціям. І одним із способів боротьби є РХС.

Що це таке РХС?

Однією із альтернатив для християнського подружжя, як відповідь на сучасні антисімейні виклики було засновано Рух християнський сімей (РХС). РХС народився в Україні минулого десятиріччя у Львові. У Дрогобичі РХС, як один із напрямків діяльності Комісії у справах родини СДЄ, мав першу зустріч яка відбулась 10 травня 2015р., опісля якої було вже 10 зустрічей. Метою діяльності є плекання та поширення християнських принципів для побудови міцної та щасливої сім’ї.

 

Які теми заторкує РХС?

РХС пропонує один із інструментів для побудови сім’ї за Божими принципами курс лекцій: «Божий задум для вашого шлюбу». Курс нараховує 12 тем, які базуються на Святому письмі та вченні Церкви.

Після курсу «Божий задум для вашого шлюбу» слідують наступні: «Діти – спадщина Господня» та «Сім’я – домашня церква».

 

Як проходить зустріч РХС?

Сама зустріч має невимушений, вільний характер, де себе почувають комфортно ті хто любить спілкуватися і ті хто краще буде слухати ніж говорити, а також і нові подружжя. На зустріч приходять сім’ї разом з дітьми. Перед початком зустрічі діти ідуть з аніматорами на майстер-клас, чи інше цікаве дозвілля. Зустріч починається із молитви, благословення отця, представлення подружньої пари, що підготувала тему. Висвітлення теми здійснюється обов’язково чоловіком і дружиною разом. Ця перша частина зустрічі триває 45хв., а далі слідує праця в групах та кава-брейк.

 

Хто може стати учасником РХС?

Усі подружжя, усі хто готується до подружжя, усі хто вірить у щасливу християнську сім’ю і хоче за неї боротися! Щиро запрошуємо всіх, кому не байдуже наше майбутнє, майбутнє наших дітей та майбутнє нашої держави! Адже так прекрасно любити по-справжньому – по-християнськи, наслідуючи Христа, відчувати передсмак грядучого Божого Царства, вже тепер і зараз у своїй сім’ї! Щастя у наших руках!

 

 

 {gallery}statti/family/rux_simey/pro_rux{/gallery}

Більше статтей за темою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *