Рух, що сповідує збереження дошлюбної чистоти і вірності у шлюбі
Щоб не дозволити справжній любові загинути в 1993р. був створений Рух Чистих Сердець. Почалося все з того, що дві дівчини-американки звернулись до баптистського священика Річарда Росса зі скаргою. Вони стверджували, що їхня незайманість часто є приводом для насмішок, жартів, образ. Річард Росс вирішив довести, що все-таки є молодь, яка залишається чистою до шлюбу. Він поширював ідеї дошлюбної чистоти серед американської молоді. І в січні 1993р. в Нешвілі (штат Теннессі) відбулася перша конференція прихильників руху, що отримав назву «True Love Waits». А в лютому були підписані перші декларації з обіцянками не вести статевого життя до шлюбу. Літом таких декларацій налічувалося вже 100 000!
У 1999 р. перед Білим Домом у Вашингтоні 211840 молодих осіб склали декларацію, беручи зобов’язання зберігати цнотливість і утримуватись від сексуальних зв’язків до Таїнства Вінчання.
Цей рух розповсюдився у багатьох країнах, до нього приєднуються не лише католики, але і православні, протестанти, євреї та мусульмани. Вступаючи у цей рух, юнаки та дівчата обіцяють: «Перед Господом Богом, моєю сім’єю та моїми друзями зобов’язуюсь зберігати цнотливість до шлюбу».
Молодь Америки, Канади, Європи демонструє волю жити цнотливо; під час масових зустрічей, богослужінь юнаки і дівчата виголошують свої обіцянки при вівтарі та отримують спеціальне благословення, якому передує заклик до Святого Духа. Психологи і педагоги стверджують, що без цнотливості неможливе правильне формування особистості. Самоконтролю і чистоти серця можна досягти, доклавши чимало зусиль. Обов’язковою умовою на шляху до цнотливості є сильна віра в те, що людина може стати господарем самої себе, що вона здатна стримувати свої пристрасті та хіть. З таким переконанням іди до Христа, довір Йому своє життя зі всіма гріхами і бідами. Під час молитви намагайся підтримувати духовний зв’язок із сотнями тисяч хлопців і дівчат зі всіх континентів, які також заприсяглися дотримуватися чистоти сердець. Вагомою підмогою у досягненні самоконтролю слугує аскетичний спосіб життя. Один із найпростіших засобів аскези та «впокорення» тіла є заняття спортом, прогулянки на свіжому повітрі. Склади докладний розклад дня, вставай в один і той же час, після пробудження – молитва, потім зарядка, душ, повсякденні справи. Протягом дня обов’язково треба знайти час на молитву, навчання і роботу, який-небудь вид спорту і прогулянку. Не витрачай часу, просиджуючи перед телевізором або в Інтернеті. Присвячуй час на перегляд лише дійсно потрібних і вартих того програм. Не жалкуй часу на контакт з Богом і для допомоги тому, хто цього потребує. Душевного спокою і внутрішньої гармонії, здатності викорінення ганебних схильностей не можна досягти без особистого контакту з Христом у молитві і Таїнстві Покаяння та без Євхаристії. Слід щодня молитися і прохати чистоти серця, пам’ятаючи слова Христа: «Пильнуйте й моліться, щоб не впасти на спробу, –бадьорий бо дух, але немічне тіло» (пор. Мт 26, 41). Ось і всі мої прості поради.