ПАМ’ЯТКА (Інформація)
для тих, хто хоче прийняти Святу Тайну Подружжя
- Наречені повинні бути практикуючими християнами.
- Наречені повинні бути обізнані з катехизмовою частиною:
а) Символ віри („Вірую в єдиного Бога…”);
б) Господня молитва („Отче наш”);
в) Ангельський привіт («Богородице Діво»);
г) Шість правд віри;
ґ) Десять Заповідей Божих;
д) Дві заповіді любові;
е) Шість заповідей Церковних;
є) Сім Святих Тайн.
- Наречені та свідки наречених перед днем уділення Святої Тайни Подружжя повинні висповідатися і прийняти Св. Причастя. Усильно рекомендується, щоб наречені заздалегідь приготовились до цієї сповіді. Бажано, щоб це була генеральна сповідь, тобто сповідь з цілого життя. Сповідь можна відбути в нашому храмі, попередньо домовившись з відповідним священиком, або в іншому місці (наприклад: у своїй парафії). Після сповіді наполегливо рекомендується нареченим знайти перед шлюбом день і час, щоб взяти участь у Св. Літургії та прийняти Святе Причастя.
- Пройти канонічно-душпастирську розмову. Дата, година та місце проведення розмови усталюється наперед зі священиком, який є відповідальний за проведення Курсу передподружньої катехизації. Розмова здійснюється у протокольній формі за участю обох зацікавлених сторін та священика, відповідального за передподружню катехизацію.
- Наречені повинні відбути передшлюбні науки (катехизацію) за 3 місяці до уділення Святої Тайни Подружжя, згідно кан. 783, §1-2, ККСЦ.
- Наречені мають заповнити передшлюбний протокол для уділення Святої Тайни Подружжя, та подати його і довідку про проходження передшлюбної катехизації до місцевого пароха.
- За тиждень до уділення Святої Тайни Подружжя, свідки і батьки наречених повинні прийти до місцевого пароха для передшлюбної науки (катехизації).
- Наречені (хоча б одне із них), повинні проживати на території парафії, де буде уділена Свята Тайна Подружжя або мати відповідний дозвіл.
- Наречені повинні надати необхідні документи:
а) копію паспорта (ст. 1, 2, 10, 11 де засвідчується місце прописки та цивільний стан особи);
б) свідоцтво про Хрещення та Миропомазання (нареченого і нареченої); Якщо такого Свідоцтва немає, тоді в парафільній канцелярії попередньо можна отримати відповідний формуляр Ствердження факту Хрещення і Миропомазання. Цей формуляр під присягою заповнює безпосередній свідок уділення Святого Таїнства (мати, батько, хресна мати, хресний батько).
в) дозвіл на проведення канонічно-душпастирської розмови*;
г) дозвіл на шлюб від пароха, до парафії якого належать наречені*;
ґ) посвідку про виголошення оповідей*;
* Три вищевказані документи видає священик парафії, на території якої особа проживає.
д) посвідку про пройдешня курсу перед шлюбної катихизації;
е) ксерокопію цивільного Свідоцтва про одруження. Якщо на момент канонічно-душпастирської розмови наречені не мають свідоцтва про цивільне одруження, то вони повинні представити ксерокопію документу протягом тижня від дня отримання церковного шлюбу.
- Зареєструватися в Книзі записів щонайменше за 3 місяці перед запланованою датою шлюбу. Запис на шлюб здійснюється у парафіяльній канцелярії.
- Прибути вчасно на шлюб. Бажано за 10 хвилин раніше усталеної години шлюбу.
- Зареєструвати шлюб у Книзі вінчань. Реєстрація шлюбу здійснюється безпосередньо у храмі. Для важної реєстрації потрібно особистих підписів обидвох новозвінчаних та двох перших свідків.
- Забрати Свідоцтво про одруження. Якщо в часі канонічно-душпастирської розмови були подані всі відповідні дані, Свідоцтво про одруження може бути видане новозвінчаним безпосередньо після реєстрації шлюбу.
У НАДЗВИЧАЙНИХ ВИПАДКАХ НЕОБХІДНО ПРЕДСТАВИТИ НАСТУПНІ ДОКУМЕНТИ:
-Декрет про уневажнення шлюбу Якщо хтось перебував у церковному шлюбі, який був визнаний неважним відповідною Церковною Інстанцією.
-Свідоцтво про розлучення Якщо хтось перебував у цивільному звязку, який був розірваний вироком відповідної державної Інстанції.
-Свідоцтво про смерть подруга Якщо хтось є вдівцем або вдовою.
-Приналежні до інших церковних конфесій, релігій або невіруючі повинні повідомити відповідального за приготування до Св. Тайни Подружжя про свою релігійне відношення в момент реєстрації в Книзі записів на отримання Св. Тайни Подружжя.