ПАМ’ЯТКА (Інформація) для тих, хто хоче прийняти Святу Тайну Подружжя

ПАМ’ЯТКА (Інформація) для тих, хто хоче прийняти Святу Тайну Подружжя

ПАМ’ЯТКА (Інформація)

для тих, хто хоче прийняти Святу Тайну Подружжя

  1.  Наречені повинні бути практикуючими християнами.
  2.  Наречені повинні бути обізнані з катехизмовою частиною:

а) Символ віри („Вірую в єдиного Бога…”);

б) Господня молитва („Отче наш”);

в) Ангельський привіт («Богородице Діво»);

г) Шість правд віри;

ґ) Десять Заповідей Божих;

д) Дві заповіді любові;

е) Шість заповідей Церковних;

є) Сім Святих Тайн.

  1.  Наречені та свідки наречених перед днем уділення Святої Тайни Подружжя повинні висповідатися і прийняти Св. Причастя. Усильно рекомендується, щоб наречені заздалегідь приготовились до цієї сповіді. Бажано, щоб це була генеральна сповідь, тобто сповідь з цілого життя. Сповідь можна відбути в нашому храмі, попередньо домовившись з відповідним священиком, або в іншому місці (наприклад: у своїй парафії). Після сповіді наполегливо рекомендується нареченим знайти перед шлюбом день і час, щоб взяти участь у Св. Літургії та прийняти Святе Причастя.
  2.  Пройти канонічно-душпастирську розмову. Дата, година та місце проведення розмови усталюється наперед зі священиком, який є відповідальний за проведення Курсу передподружньої катехизації. Розмова здійснюється у протокольній формі за участю обох зацікавлених сторін та священика, відповідального за передподружню катехизацію.
  3. Наречені повинні відбути передшлюбні науки (катехизацію) за 3 місяці до уділення Святої Тайни Подружжя, згідно кан. 783, §1-2, ККСЦ.
  4.  Наречені мають заповнити передшлюбний протокол для уділення Святої Тайни Подружжя, та подати його і довідку про проходження передшлюбної катехизації до місцевого пароха.
  5.  За тиждень до уділення Святої Тайни Подружжя, свідки і батьки наречених повинні прийти до місцевого пароха для передшлюбної науки (катехизації).
  6.  Наречені (хоча б одне із них), повинні проживати на території парафії, де буде уділена Свята Тайна Подружжя або мати відповідний дозвіл.
  7.  Наречені повинні надати необхідні документи:

а) копію паспорта (ст. 1, 2, 10, 11 де засвідчується місце прописки та цивільний стан особи);

б) свідоцтво про Хрещення та Миропомазання (нареченого і нареченої); Якщо такого Свідоцтва немає, тоді в парафільній канцелярії попередньо можна отримати відповідний формуляр Ствердження факту Хрещення і Миропомазання. Цей формуляр під присягою заповнює безпосередній свідок уділення Святого Таїнства (мати, батько, хресна мати, хресний батько).

в) дозвіл на проведення канонічно-душпастирської розмови*;

г) дозвіл на шлюб від пароха, до парафії якого належать наречені*;

ґ) посвідку про виголошення оповідей*;

 * Три вищевказані документи видає священик парафії, на території якої особа проживає.

д) посвідку про пройдешня курсу перед шлюбної катихизації;

е) ксерокопію цивільного Свідоцтва про одруження. Якщо на момент канонічно-душпастирської розмови наречені не мають свідоцтва про цивільне одруження, то вони повинні представити ксерокопію документу протягом тижня від дня отримання церковного шлюбу.

  1. Зареєструватися в Книзі записів щонайменше за 3 місяці перед запланованою датою шлюбу. Запис на шлюб здійснюється у парафіяльній канцелярії.
  2. Прибути вчасно на шлюб. Бажано за 10 хвилин раніше усталеної години шлюбу.
  3. Зареєструвати шлюб у Книзі вінчань. Реєстрація шлюбу здійснюється безпосередньо у храмі. Для важної реєстрації потрібно особистих підписів обидвох новозвінчаних та двох перших свідків.
  4. Забрати Свідоцтво про одруження. Якщо в часі канонічно-душпастирської розмови були подані всі відповідні дані, Свідоцтво про одруження може бути видане новозвінчаним безпосередньо після реєстрації шлюбу.

У НАДЗВИЧАЙНИХ ВИПАДКАХ НЕОБХІДНО ПРЕДСТАВИТИ НАСТУПНІ ДОКУМЕНТИ:

-Декрет про уневажнення шлюбу Якщо хтось перебував у церковному шлюбі, який був визнаний неважним відповідною Церковною Інстанцією.

-Свідоцтво про розлучення Якщо хтось перебував у цивільному звязку, який був розірваний вироком відповідної державної Інстанції.

-Свідоцтво про смерть подруга Якщо хтось є вдівцем або вдовою.

-Приналежні до інших церковних конфесій, релігій або невіруючі повинні повідомити відповідального за приготування до Св. Тайни Подружжя про свою релігійне відношення в момент реєстрації в Книзі записів на отримання Св. Тайни Подружжя.

 

Більше статтей за темою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *