о. Олег Вовк: “Сім’я відіграє роль школи, в якій дитина вчиться людських цінностей”

о. Олег Вовк: “Сім’я відіграє роль школи, в якій дитина вчиться людських цінностей”

Виховання дітей – це, без сумніву, один із головних викликів, які сьогодні постають перед родинами, який ще важчий і складніший з огляду на сучасну культуру й великий вплив засобів масової інформації[1]. Батьки повинні створити належне середовище, в якому дитина зможе навчитися фундаментальних християнських принципів[2].

Катехизм Католицької Церкви навчає, що батьки покликані не тільки народжувати дітей, але й морально виховувати та духовно формувати[3]. Цієї ж думки дотримувалися Отці ІІ Ватиканського собору, зазначаючи, що обов’язок виховання «є настільки важливим, що коли цього батьківського виховання бракує, важко заповнити його чимось іншим»[4].

Основи християнського і суспільного виховання діти мають отримати в батьківському домі[5]. Отож, сім’я – це школа для дитини, а батьки – перші вчителі[6]. Тому папа Франциск твердить, що «батьки мають постійний вплив на напрямок моральності дітей – до добра чи до зла. І тому буде найкраще, якщо вони приймуть цю неминучу роль і виконуватимуть її свідомо, з ентузіазмом, розсудливо і відповідно»[7].  Сім’я відіграє роль школи, в якій дитина вчиться людських цінностей. Однак важливо, щоб дитині не насаджували певні ідеї як незаперечні істини, а стимулювали до самостійного вибору певних цінностей[8].

[1] AL, 84.

[2] Пор. P. Sawa, Nauczanie papieża Franciszka o rodzinie w Kontekście jej powołania do ewangelizacji  i wychowania, 67-68.

[3] Катехизм Католицької Церкви, §2221.

[4] Пор. ІІ Ватиканський Собор, Gravissimum educationis, 3.

[5] Пор. Іван Павло ІІ, Лист до сімей, Київ 2004, с. 73.

[6] Пор. П. Мельничук, Християнська родина, батьки і діти, Мюнхен 1954, с. 95.

[7] AL 259.

[8] Пор. K. Kantowski, “Poruszanie zakamarkow serc” jako realizacja zadania wychowania do życia we wspolnocie, 108.

Більше статтей за темою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *