Діти і праця

Діти і праця

Праця є сповненням Божої заповіді: «…і наповняйте землю і підпорядковуйте її собі…» (Бут.1:28). Розумова і фізична праця сприяє всебічному розвитку дітей
, привчає робити все своїми руками, створювати навколо себе красу, порядок, затишок. «Наставляй малого на добру путь, – навіть як постаріється не зверне з неї» (Пр. 22:6).  Праця допомагає виховати: самостійність, старанність, зосередження, спостережливість,  відповідальність, добре дисциплінує людину.

     Ми щораз частіше чуємо термін ювенальна юстиція, яка є правовою системою щодо захисту прав дітей. Здавалось би ідея благородна, але на жаль вона переросла в дитячу анархію, де батьки просто безсилі щось змінити. Тому важливо знати Божий план щодо праці і виховання дітей, який бачимо у Святому Письмі та Святому Переданні.

     Роздумуючи над темою праці, обмінюючись своїм досвідом, ми – Рух християнських сімей, дійшли до таких висновків:

     – Привчати до відповідальності і порядку слід чим скоріше.

     – Не забороняти дитині помагати коли вона цього хоче (навіть, якщо ви спішитесь, чи не маєте терпіння, або вважаєте, що краще зробити самому у 10 разів швидше).

     – Не сварити, чи критикувати, якщо дитина виконала своє завдання недосконало.

     – Не карати працею.

     – Не давати надто багато обов’язків.

     – Радіти і хвалити за виконану працю.

     Щиро дякуємо подружжю о.Василя та Юлії Нестер за цікаве, наповнене прикладами проведення зустрічі  і всім присутнім за активну участь.

      Запрошуємо подружжя на зустрічі. Наступна зустріч відбудеться 9 квітня в Душпастирстві молоді по вул. Т. Шевченка 29/1 о 16:00.
      Тема зустрічі: ” Статеве виховання”.

Більше статтей за темою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *